November

24.7.2020 14:39

Týždeň tvorivosti

V rámci týždňa tvorivosti výtvarný krúžok pripravil pre klientov DSS Hrabiny rôzne aktivity. Navštívili Stredoslovenskú galériu v Banskej Bystrici, vyfarbovali mandaly a skladali anjelov. Klienti pracovali naozaj aktívne a svedomito, o čom svedčí aj výstava ich výtvarných prác vo vestibule. Veľkú radosť mali pri zhotovovaní stromčeka, pretože ho mohli zdobiť vlastnými ozdobami - anjelmi, ktoré sú jedným z hlavný znakov Vianoc a prinášajú nám príjemnú predvianočnú atmosféru.

Mgr. Hudecová Milena

Workshop v Stredoslovenskej galérii

V novembri klienti DSS Hrabiny mali možnosť opäť navštíviť Stredoslovenskú galériu v Banskej Bystrici, kde pre nich lektorka Maťka pripravila zaujímavý workshop pod vedením výborného muzikoterapeuta Mira Randušku. Miro na stretnutie priniesol rôzne hudobné nástroje, ako africké bubny alebo hrkálky, na ktoré dokáže zahrať každý. Klienti si vybrali nástoj, aký im najviac vyhovoval a potom si každý do bubna búchal po svojom. Po chvíli skúsili zahrať s kamarátom a nakoniec zahrali všetci spolu. Na záver nasledovala spätná väzba, kde klienti vyjadrili svoje dojmy. Ďakujeme za príjemne strávený deň a tešíme sa na ďalší workshop v decembri.

Mgr. Milena Hudecová

Tvorivý týždeň

Tvorivý týždeň prebiehal v DSS Hrabiny v dňoch 19.11-22.11 od 10.do12.hod.a od 15. do 17. hod. v hrnčiarskej dielni. Tvorivých dní sa zúčastnilo 25 klientov zo všetkých výchovných buniek. Od pondelka do štvrtku vyrábali deti hlinenú keramiku, hlavne svietniky, stromčeky, anjelov s vianočnou tematikou. Vytvorili rozmanité svietniky, ozdobné hviezdičky do okien a nechýbala ani vlastná tvorba. Klienti boli veľmi šikovný, snaživí a veľmi kreatívny. Vytvorili množstvo originálnych diel.

Mgr.Svetlana Bezkorovajna ISR.

Poďakovanie

Čo máme nové v DSS-Hrabiny?
Veľmi sa tešíme z nového predajného stánku. Blížia sa Vianoce a z klientmi sme začali vyrábať sviečky z včelieho vosku. Chceli by sme ich ponúknuť, všetkým ľuďom dobrej vôle. Oslovili sme viacej firiem a sme veľmi radi, že firma Expodom.sk sa rozhodla že nám pomôže a podarovala nám pekný zelený 3x3 predajný stánok, ktorý nám pomôže pri nepriaznivom počasí a bude nám slúžiť pri rôznych príležitostiach. Chceme sa im srdečne poďakovať,že vedia pochopiť aj takýchto hendikepovaných ľudí.
Tešíme sa ako nám bude pomáhať altánok pri prezentácii, predaji našich výrobkov a poslaní.
Ďakujeme!

Kamil Adamec a klienti DSS Hrabiny

Benefičný koncert v Kováčovej

Dňa 14.11.2018 naše zariadenie prijalo pozvanie na benefičný koncert v Kováčovej. Klienti sa na dnešný deň tešili pretože prežijú opäť nové zážitky so svojimi kamarátmi. Keď sme dorazili do Kováčovej konkrétne do špecializovaného liečebného ústavu Marína. Presunuli sme sa do kinosály a užívali si koncert. Predstavili sa nám interpreti ako Martin Chrobák, Lubo Samo a skupina White Monkeys Band. Spoločne sme si zaspievali sa užili skvelú atmosféru podujatia. Na záver sme si ešte urobili zopár fotiek na pamiatku a vydali sa späť do nášho zariadenia . Na dnešný deň budeme určite všetci radi spomínať.

ISR Peter Štrba

 Pretláčanie rukou

Dňa 7.11.2018 sa v DSS Hrabiny Nová Baňa uskutočnila súťaž v pretláčaní rukou. Na túto súťaž sa všetci klienti aktívne pripravovali , po olovrante sme sa všetci pustili do súťaženia. Záujem bol naozaj veľký a prihlásilo sa mnoho silákov ktorý si chceli zmerať sily a vyhrať pekné ceny. Najskôr sme začali so súťažením z dievčenskou skupinou v ktorej sa absolútnou víťazkou stala klientka Silvia Franclová. Neskôr sme začali chlapčenskou skupinou v ktorej sa víťazom stal klient Matej Hudák , ale zvíťazil len o vlások s klientom Patrikom Zaťkom. Na záver sa všetci tešili z výhier a sladkej odmeny ktorú venovala vedúca kuchyne p. Marta Bakošová za čo jej všetci veľmi pekne ďakujeme. A tešíme sa opäť na budúce či si víťazi obhája svoje víťazstvá.

Peter Štrba ISR