Apríl

23.4.2021 11:15

Tvorivá dielňa

Tento mesiac sme sa v Tvorivej dielni na Baníckom námestí venovali maľovaniu na sklo. Klienti si ozdobili a vymaľovali rôzne poháre a fľaše, ktoré týmto získali ďalšiu úžitkovú hodnotu. A tak poslúžia v domácnosti ako vázička,  náhradná nádoba na domáci sirup , alebo likér. V závere mesiaca sme sa rozhodli osladiť si život a v rámci osvojovania si sebestačnosti sme vyskúšali recept na tvarohové lievance.

Petra Prôčková ISR

Beseda

Dnes sme mali besedu na tému Separovanie a recyklovanie odpadu. Hlavným cieľom bolo vysvetliť dôležitosť separovania komunálneho odpadu. Vysvetliť možnosť ako lepšie využívať prijateľnejšie spôsoby, medzi ktoré patrí znovu používanie a recyklácia, separácia.

Mgr. Svetlana Bezkorovajna - ISR.

Deň zeme

Deň Zeme sme si uctili tým, najlepším spôsobom a to: úpravou okolia a výsadbou liečivých a okrasných bylín do vyvýšených záhonov. Klienti pracovali usilovne. Vyčistili, vyzametali cestičky a chodníky okolo skleníkov. Z vykonanej práce mali dobrý pocit a radosť z okrášleného a čistého okolia.

Zodpovední: Gajdošová, Bezkorovajna, Gašparovič, Ďurčeková, Grigláková

Veľká noc

Veľká noc je bohatá na rôzne tradície a zvyky. Šibačka, či oblievačka neodmysliteľne patria k veľkonočnému pondelku.  V skorých ranných hodinách aj naše chlapci prišli polievať a  šibať korbáčom  naše dievčatá, aby  dievčatám priniesť zdravie, šťastie a odohnali zlo. Po oblievačke sme pozvali všetkých na kávičku s občerstvením.


Mgr. Svetlana Bezkorovajna-ISR , Mgr. Igor Gašparovič-ISR

Deň Zeme


Deň 22. apríl je dňom Zeme. Preto sme sa aj my na chlapčenskom oddelení 3A rozhodli že si ho spríjemníme maľbou prírody podľa predstavivosti našich klientov. Takto sme si chceli uctiť našu matičku Zem. Podarilo sa nám vytvoriť množstvo krásnych kresieb ktoré odzrkadľujú lásku našich klientov k našej Zemi a prírode.


ISR Peter Štrba

Timkova oslava

Dnes sme pripravili oslavu pre nášho klienta Timka, ktorý oslávil 22 rokov. Starká mu priniesla krásnu narodeninovú tortu a my sme pridali pizzu a ostatné slané dobroty. Klient si pozval svojich kamarátov, aj zo skupiny dospelých. Veľmi sa tešil blahoželaniam a spoločnosti svojich kamarátov. Rozkrájali sme tortu a všetci sme ju ochutnali- bola výborná. Klienti si po občerstvení zaspievali a urobili krátku diskotéku. Prežili sme pekné spoločné popoludnie.


Guláš

21.04.2021 sme s dievčatami a chlapcami z podporovaného bývania a ich kamarátmi zo skupiny pripravili pekné doobedie. Pod kuchárskym dohľadom , sme spolu pripravili výborný guláš, a pripravili čajovňu na návštevu našich priateľov. Pohostili sme ich dobrým čajíkom, kapučínkom a perníkovým koláčikom s čokoládou. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie   .Stretnutie s priateľmi a príjemná zábava vždy pomôže zabudnúť na problémy všedných dní.


ISR: Mgr. Igor Gašparovič