Júl

12.7.2021 11:06

Kanisterapia

Dňa 27.07.2021 nás v DSS Hrabiny v Novej Bani navštívil pán Vladimír z Přerova , Českej republiky, ktorý nám predviedol ukážky z Kanisterapie.  Sprevádzali ho jeho traja psíky DŽINA, MADLA , TINA -  vlčiaci.  Klienti mali možnosť  vidieť rôzne ukážky s loptami, šatkami, kužeľmi a hlavolamami. Veľmi sa im páčilo behanie popri psíkoch, česanie a hladkanie. Taktiež si mohli  vyskúšať  AAT terapiu – relaxácia a rehabilitácia
Kanisterapia -  je alternatívny spôsob liečby ochorení psychického alebo fyzického pôvodu za pomoci špeciálne vycvičeného psa. Využívajú sa pri tom jeho prirodzené vlastnosti - schopnosť podriadiť sa vôli človeka, pochopiť danú situáciu, v ktorej sa pri styku s pacientom ocitne, spolupráca a komunikácia zvieraťa s pacientom.

Výlet Nitra.

Dňa 26.07 sme s našimi klientmi navštívili mesto Nitru. Prvou  našou zastávkou  bolo Svätoplukovo námestie v Nitre, ktoré sa nachádza v centre mesta, v mestskej časti Staré mesto. Svätoplukovo námestie je najväčšie námestie v Nitre. Nasledovala prehliadka mesta Nitrianskym expresom so sprievodcom. Druhá naša zastávka bola Nitriansky hrad. Potom sme sa poprechádzali v mestskom parku, kde sme obdivovali zvieratká na gazdovskom dvore.  Konečná naša zastávka  bola posedenie pri občerstvení v reštaurácii.

Výlet Bojnice

Slnečný prázdninový deň sme zavítali do krásneho kúpeľného mesta Bojnice, v ktorom sme navštívili zoologickú záhradu. Videli sme v nej exotické zvieratká, ktoré nemáme možnosť vidieť žiť v našich končinách. Naši kamaráti boli najviac zvedaví na divoké šelmy, medvede a slony, ktoré majú nový pavilón a v ňom väčší výbeh. Prechádzka po zoologickej záhrade bola nádherná. Obed sme si spríjemnili posedením v reštaurácii pri jedle a pití a osviežili sme sa sladkou a studenou zmrzlinou.  Príjemný zážitok  mali naši klienti aj  so stretnutím so sokoliarmi v dobových kostýmoch a očarujúcu starodávnu atmosféru dotvára aj historická hudba, na ktorú predvádzajú lety rôznych dravcov v amfiteátri,  ktorí im vysvetlili  históriu sokoliarstva. Veľká pochvala pre všetkých zúčastnených klientov.

Koncert skupiny DESMOD  – B. Štiavnica


Dňa 02.07.2021 sme sa zúčastnili koncertu skupiny Desmod. Atmosféra na amfiteátri bola vynikajúca , aj keď nám trošku spŕchlo nepokazilo nám to náš dojem z koncertu. Na koncerte zazneli najlepšie skladby tejto skupiny a dokonca aj nová skladba k novo pripravovanému filmu: Gump. Na záver sme si urobili zopár fotiek z tohoto skvelého koncertu s členmi novej kapely Desmod a aj so samotným Kulim - Máriom Kollárom. Naša vďaka patrí aj Občianskemu združeniu Milana Štefánika, ktoré nám zabezpečilo vstupenky.
Ďakujeme.


Divadlo

Dňa 8.7 k nám zavítalo herecké zoskupenie pána Haruštiaka - Harry teater z Banskej Bystrice s krásnym predstavením "ZLATOVLÁSKA". Všetko sa to udialo za podpory Fondu Dr. Klauna a Ministerstva kultúry SR. Predstavenie bolo veľmi krásne a v osobe p. Haruštiaka sa postupne zhmotnili všetky krásne postavičky z rozprávky. Či už ako hrané postavy, alebo bábky. Deťom sa predstavenie náramne páčilo, veľa sa nasmiali, a keďže predstavenie bolo v interakcii s publikom, naše deti sa zapojili do predstavenia. Na záver sme si s deťmi overili to, ako pozorne predstavenie sledovali, prostredníctvom otázok k samotnému deju príbehu. Ďakujeme účinkujúcim, sponzorom i deťom za krásne strávené predpoludnie a tešíme sa na ďalšie krásne predstavenia.