Marec

31.3.2021 09:43

Miss Hrabiny

Finalistky miss Hrabiny 2021 boli naše krásne dievčatá, ktoré sa uchádzali o korunky krásy a pekné ceny. Dievčatá sa prihlásili u organizátorov tohto podujatia. Počas dvoch týždňov sa usilovne pripravovali, spolupracovali, nacvičovali chôdzu po móle a svoje voľné disciplíny. O styling sa postarala Oriflame lady Maťa Palatinusová. Nechýbala ani voľná disciplína, ktorá preverila kreativitu a šikovnosť našich finalistiek. Naši diváci sa mohli tešiť na vystúpenie našich chlapcov s karate zostavou KATA, spevácke vystúpenie a recitáciu. Celý program sprevádzala už spomínaná Maťa Palatinusová. Porota v zložení predseda Mgr. Hlavatý Marián a členky poroty Považanová Andrea a Dubinová Slávka to nemali ľahké a po dlhom rozhodovaní vybrali tri finalistky, ktoré si doniesli ceny, ale víťazkami boli pre nás všetky zúčastnené dievčatá. Po slávnostnom vyhlásení nasledoval catering, o ktorý sa postarala vychovávateľka Kološtova Anna st.

 Kološtova Anna ml., Orgonášová Lenka, Považanová Andrea, Mgr. Hlavatý Marián, Kološtová Anna st.

Beseda.

„Prečo si mesiac knihy pripomíname práve v marci“?
Už roky sa mesiac marec spája nielen s príchodom jari a kvitnutím prvých snežienok, ale aj pojmom marec – mesiac knihy.Venovaný je spomienke na Mateja Hrebendu – šíriteľa slovenskej a českej knihy a tým aj osvety a vzdelanosti. Mesiac knihy sme si pripomenuli aj my s našimi klientmi,  hoci  dnes mladá generácia toľko nečíta, viac sa venuje sociálnym sieťam a počítaču ale beseda ich zaujala, rozhovorili sa o knihách, pospomínali rôzne príbehy, myslím, že sme spolu strávili celkom pekné odpoludnie venované danej téme. Rozlúčili sme sa s prísľubom nového stretnutia a výrokom známeho pedagóga J. A. Komenského ktorý povedal:
„Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť, znamená stávať sa hlupákom.“


vych.  Anna Gajdošová.

Jarná brigáda pri skrášľovaní okolia DSS.

Pomaly sa k nám blíži jar a s ňou prichádzajú aj jarné práce.
Aj my sme sa rozhodli, že s našimi klientmi prispejeme k skrášleniu okolia po zime. Do aktivít sa zapojili klienti spolu  s inštruktormi a vychovávateľmi z každého oddelenia,  jedni zametali , iní hrabali a ďalší nakladali a odvážali odpad. Do rytmu aby sa nám lepšie pracovalo,  hrala hudba. Odpoludnie sa vydarilo, s výkonom práce boli všetci spokojní a každý sme sa s dobrým pocitom rozišli na svoje oddelenia.


Grigláková, Gajdošová, Bezkorovajna, Gašparovič, Búryová.

Beseda   -   Poznáme rozprávky?     

Kto z nás by nemal rád rozprávky? Malý, veľký – všetci!
Rozprávky majú nezastupiteľné miesto nielen v živote detí, ktorým pri ich čítaní ožíva fantázia, predstavivosť, formuje sa osobnosť, ale sú prínosom aj pre dospelých. Vďaka nim sa môžeme preniesť do detstva, vrátiť sa k pekným spomienkam, načerpať energiu.
Aj my s našimi klientmi sme si pripomenuli čarovný svet rozprávok tým, že sme sa o nich spoločne porozprávali, popozerali knihy, prečítali niekoľko rozprávok, rozobrali čo sa im na ktorej rozprávke najviac páčilo, na záver si mohli vymaľovať omaľovánky, alebo nakresliť niečo podľa vlastnej fantázie. Týmto sme chceli vzbudiť záujem u klientov nielen k rozprávke, ale celkove ku knihe.
 Odpoludnie nám veľmi rýchlo ubehlo a spoločným prísľubom na ďalšie stretnutie a príjemným zážitkom sme sa rozišli do svojich buniek.


Vych. Gajdošová A., Kološtová A.