November

4.11.2021 11:30

Tvorivé dni

Začali sa nám tvorivé dni a my už takto pracujeme na Vianočných ozdobách a pohľadniciach.

Pretláčanie

Včerajší deň sme si zasúťažili v pretláčaní (armwrestling). Súťažilo sa v dvoch kategóriách muži a ženy. V kategórii ženy tretie miesto obsadila Nikolka Š., druhé miesto Zuzka K. a prvé miesto obsadila Dominika F. V kategórií muži tretie miesto obsadil Samko S., druhé miesto Patrik K. a prvé miesto obsadil nováčik v našej súťaži Marian K. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie kolo „Hrabinského“ pretláčania.

Zem, planéta na ktorej žijeme

Dňa 22. Novembra sa na Hrabinách konala beseda na tému: "Zem, planéta na ktorej žijeme". V úvode našej besedy sme sa venovali vzniku planéty. Prešli sme jednotlivé fázy až po súčasnosť. Rovnako sme sa venovali aj životu na našej planéte, aké živočíchy sa tu nachádzajú a aké krásy sa skrývajú na zemi. Počas besedy sme si pozreli aj dokumentárne video o vzniku planéty. Na záver sme si pustili 100 najkrajších destinácií na svete medzi, ktoré patrí aj naše Slovensko. Beseda sa všetkým zúčastneným klientom veľmi páčila. Aktívne sa zapájali do diskusie a na záver za svoju aktivitu a vedomosti boli aj odmenení sladkou odmenou.

Beseda

Prišla k nám jeseň a teplé slnečné lúče vystriedalo sychravé počasie. Preto sme sa rozhodli, že si urobíme malú besedu na tému: "Bylinková lekáreň". Ukázali sme si jednotlivé bylinky a povedali sme si o ich blahodarných účinkoch na ľudský organizmus. Aby sa naša beseda neniesla len v teoretickej rovine, uvarili sme si viac druhov čajov a tak sme si mohli vychutnať nie len ich chuť, ale aj vôňu.