September

27.9.2021 08:40

Benefičný koncert

Dňa 26.9.2021 boli naši klienti pozvaní na benefičný koncert „Dúha v srdci“, ktorý organizovalo Občianske združenie Milana Štefánika. So zaujímavým programom vystúpili – Polemik, Hlenine oči, Václav Neckář a Bacily. Pripravené bolo pre nás aj chutné občerstvenie. Všetci sme si s chuťou zaspievali, zatancovali. Ďakujeme za krásne nedeľné popoludnie

Beseda na tému štyri ročné obdobia.

23.septembra sme sa porozprávali o striedaní ročných období


Športový týždeň na Hrabinách.

ŠK Hrabiny zorganizoval v priestoroch DSS športový týždeň, ktorý sa konal od 16.9 do 23.9.2021 v nasledovných disciplínach vybíjaná, florbal, boccia, hod guľou, presťahovanie lanom,hod na cieľ, mini futbal. Najlepší zo všetkých športových disciplín boli ocenení diplomami.


Návšteva v galérii

Dňa 22. septembra sme opäť navštívili galériu v Banskej Bystrici, a to konkrétne vilu Dominika Skuteckého. Aj keď ranné počasie nevyzeralo veľmi optimisticky, nám to neubralo na dobrej nálade. Po príchode nás privítali pracovníčky galérie. Dozvedeli sme sa nové informácie o histórii tejto vily a o výtvarných dielach Dominika Skuteckého. Na úvod sme si urobili malé cvičenie rúk a pozornosti hravou formou. Neskôr sme sa venovali rôznym výtvarným technikám, ako je vyškrabávanie do tušu, alebo dotváranie obrazu podľa vlastnej fantázie. Našim klientom sa podarilo vytvoriť zaujímavé diela podľa vlastnej fantázie. Výlet do Banskej Bystrice sa nám veľmi páčil a pevne veríme, že si podobný výlet v krátkej dobe zopakujeme.