Jún

17.6.2022 08:53

Arteterapia

Počas mesiaca sme sa s klientmi venovali aj Arteterapii.

Tvorivá dielňa

V rámci tvorivých dielní sme navštívili našu Dielňu v Novej Bani, kde si pre nás pripravili ukážku pletenia košíkov. Klienti si vyskúšali rôzne techniky pletenia. Ďakujeme našim kamarátom za pekný deň.

Beseda

Dňa 21.06.2022 sme mali besedu na tému: "Vplyv človeka na životné prostredie."

Opekačka

Koncoročná opekačka oddelenia 2B. Počasie bolo ideálne   , nálada veselá a jedlo vynikajúce

MDD

Medzinárodný deň detí sa oslavuje v mnohých krajinách a inak to nebolo ani u nás. Klienti si sa mohli previesť v sanitke a aj v policajnom aute, zamestnanci ISR si pripravili zaujímavé aktivity kde si klienti mohli precvičiť svoju šikovnosť. Na záver si pri hudbe pochutnali na čapovanej kofole,  zmrzline a špekačke, ktoré nám pomohli pripraviť na grile naše šikovné opatrovateľky. Ďakujeme aj  vedeniu za krásny deň k MDD všetci si to užili.

Národné hry  Špeciálnych olympiád Slovensko

S označením ako najväčšie podujatie ŠOS sa v čase od 12- 14.6 2022  konali v Banskej Bystrici Národné hry pod záštitou členky MOV p. Bartekovej olympijskej šampiónky a ambasádora tohto podujatia p. Tótha. Hry sa začali slávnostným zahájením na námestí SNP presunom všetkých účastníkov cez celé námestie, za sprievodu skupiny bubeníkov latinskej samby. Podujatie otvoril primátor mesta Banská Bystrica p. Nosko. Večer pokračoval vystúpením domácich speváckych a tanečných súborov.
270 športovcov súťažilo v 6 disciplínach na troch športoviskách, za asistencie 50 dobrovoľníkov a certifikovaných rozhodcov. Medaily sa rozdávali v atletike, plávaní, atletike, v boccii, tenise, a kolieskových korčuliach. Naše zariadenie absolvovalo atletickú časť s výbornými športovými výkonmi, ziskom 7 medailí, čo je zatiaľ najlepší dosiahnutý výsledok ŠK Hrabiny.
Výsledky: Petra Vráblová dve prvé miesta, Dávid Kašpar jedno prvé miesto, jedno druhé miesto, Dušan Bitara dve tretie miesta, Slavomír Palaj jedno tretie miesto. Športovci boli zaradení do súťaži podľa vekových kategórií. Záver týchto hier patril všetkým zúčastneným na diskotéke na námestí SNP.
                                                                                                                           O. Jurek